Šolske poti

Popolnoma varnih pešpoti v našem šolskem okolišu je izredno malo. Pločniki so le na treh cestah, po katerih res hodi tudi največ učencev v šolo, vse ostale poti pa vodijo po bolj ali manj nevarnih delih cestišč. Še slabše je poskrbljeno za varnost kolesarjev. Ne premoremo niti ene kolesarske steze. Seveda vse skupaj poslabšata še prehitra vožnja voznikov in ozka cestišča.

Težav z mirujočim prometom niti nimamo, je pa parkirišče pred šolo pogosto premajhno, Skozi parkirišče je zaradi gostega prometa ob določenih urah uveden promet po nenapisanem in neoznačenem pravilu in sicer enosmerno v smeri od pokopališča proti šoli.

IZ SMERI:

OPIS:
DOBRUNJE Dokaj nevarno (hoja po cesti, prečkanje nevarnega križišča) dokler ne dosežemo pločnika vzdolž Ceste II. grupe odredov in po njem do šole.
NOVO NASELJE Zelo nevarno do križišča Litijska cesta – Cesta II. grupe odredov, nato je do šole pločnik.
ZADVOR Nevarno (hoja po zelo prometni cesti) do križišča Litijska cesta – Cesta 13. julija, nato je do šole pločnik.
ZAVOGLJE Do križišča z Litijsko cesto ni vrne poti (hoja po ozki cesti), nato po pločniku vzdolž Sostrske ceste in mimo cerkve do šole.
SADINJA VAS Dokaj varna pot. Vzdolž celotne ceste je pločnik, na križišču pri cerkvi je označen prehod za pešce.
ZAGRADIŠČE,
ČEŠNJICE
Do križišča s cesto v Sadinji vasi je nevarno, saj ni pločnika. Naprej po pločniku do šole.
PODMOLNIK Skoraj do šole ni varne poti (hoja po cesti), pločnik se začne šele 100 m pred šolo.

Skupno št. ogledov: 193