Prometna ureditev v okolici OŠ Sostro

Zaradi gostega prometa in varnosti otrok smo že pred leti sprejeli nekaj prometnih pravil, ki veljajo pred šolo:

• Parkirišče tik ob šoli (P1) je prvenstveno namenjeno delavcem šole.
  • Parkirišče ob cesti (P2) je namenjeno tako delavcem šole kot ostalim obiskovalcem šole oziroma pokopališča.
  • Parkirišče pri pokopališču (P3) je prvenstveno namenjeno obiskovalcem pokopališča, lahko pa tudi ostalim.
  • Pri parkiranju se potrudimo, da bo naš avtomobil res znotraj predvidenega parkirnega prostora, četudi morda parkiramo le za 5 minut. Neustrezno parkiranja vozila lahko povzročijo večji nered pri vseh naslednjih parkiranih vozilih.
  • Zavijanje na parkirišči P1 in P2 s Ceste II. grupe odredov je urejeno enosmerno, in sicer s strani pokopališča. Izvoz je na drugi strani, bližje šoli.
  • Promet po dovozni cesti pred samim vhodom v šolo je prepovedan. Izjemoma je dovoljen s severne smeri za šolske kombije, kombije, ki vozijo šolske otroke in za dostavna vozila.
  • Zaradi prometnih zastojev prosimo vse starše, ki pripeljejo otroke pred šolo na parkirišče P2, da zapeljejo čim bliže šoli in da nato otrok čim hitreje izstopi (šolsko torbico naj ima s seboj, ne v prtljažniku avtomobila) ter tako omogoči bolj tekoč promet z manj zastoji.
  • Na prvi šolski dan je izjemoma dovoljeno parkiranje za starše prvošolcev tudi na velikem šolskem igrišču. Uvoz in izvoz je možen po cesti mimo pokopališča na severni strani igrišča.
  • V prvem tednu šolskega leta so zjutraj na parkirišču prisotni tudi učenci prometnega krožka, ki pomagajo pri urejanju prometa. Prosimo, upoštevajte njihova navodila.

V želji, da bi varno in čim hitreje vstopali v šolo, vas prosimo za upoštevanje omenjenih prometnih priporočil.

Jože Drab
šolska prometna služba