Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije že več let izvaja projekt Mladi obračamo svet, poznan tudi pod imenom Srček Bimbam, ki ga sofinancira Mestna občina Ljubljana. Vanj se vključujejo učenci prve triade ljubljanskih osnovnih šol. Naši učenci so sodelovali v projektu, izpolnili brošurico Srček Bimbam. Cilj projekta je mlade učiti živeti zdravo, dejavno in jih usposobiti za »ambasadorje« zdravega življenjskega sloga v družini, med prijatelji, znanci in povsod, kamor jih zanese pot. Zaključek projekta smo pripravili na naši šoli. Udeležence prireditve so pozdravili ravnateljica OŠ Sostro gospa Mojca Pajnič Kirn, podžupan MO Ljubljana gospod Boštjan Koritnik in podpredsednik Društva za zdravje srca in ožilja gospod Franc Zalar. Pevci OŠ Sostro so zapeli nekaj pesmi, mladi harmonikarji Ana, Blaž in Maj so popestrili dogajanje. Vlogo srčka Bimbam je odlično odigral devetošolec Bor. Ribič Pepe je s svojim programom udeležence spravil na noge. Učenci so plesali, peli in se zabavali.

Tatjana Lazar

• Zaključna prireditev projekta Mladi obračamo svet - SRČEK BIMBAM, 23. 1. 2023