Na zasneženo nedeljo se nas je pred šolo zbralo 65 otrok in 6 odraslih spremljevalcev. Zapeljali smo se z enim manjšim in enim večjim avtobusom na prelaz Črnivec, 900 m visoko. Ponoči je zapadlo do 10 cm snega in pokrajino odelo v zimsko podobo. Po spluženi gozdni cesti smo se vzpeli tik pod vrh Tomanove planine in dosegli 1000 m. Na vrh zaradi snežnih razmer nismo šli. Raje smo si privoščili zimski piknik na robu zasneženega travnika oz. v gozdičku ob njem. »Kuhar« Tevž je tokrat pripravil hrenovke, za naslednji izlet pa obljublja palačinke. Sestopili smo skozi vasi Poljana in Bela peč do kraja Snovik v Tuhinjski dolini (500 m), kjer sta nas že čakala naša avtobusa. Za pot smo potrebovali okoli dve uri in pol. Celotno pot nas je iz oblakov rahlo zasipal sneg. Sledil je še veliki finale: kopanje v Pokriti termalni rivieri Snovik, kjer sta imela voda in zrak enakih 32 °C. Naslednji izlet, 14. 1. 2023, bo sankaški, če bo le snega dovolj.

Mentor: Jože Drab

• S ČRNIVCA V SNOVIK – 11. december 2022