V soboto, 8. oktobra 2022 smo izvedli prvi izlet gorniškega krožka v tem šolskem letu. Udeležba je bila zelo velika – 68 otrok, saj je bil cilj privlačen in vremenska napoved zelo lepa.
Zbrali smo se pred šolo in se z dvema avtobusoma odpeljali na Pokljuko. Izstopili smo nad vasjo Gorjuše in se povzpeli na vrh Galetovec (1259 m), ki stoji na robu pokljuške planote. Z vrha je čudovit pogled na Bled z jezerom in okoliške vrhove. Za vzpon smo potrebovali eno slabo uro. Med potjo smo nabirali gobe. Nabrali smo kar precej orjaških dežnikov oz. »marel«, jurčkov pa ni bilo. Po počitku in malici smo sestopili nazaj do avtobusov in se zapeljali 10 km naprej po planoti, kjer smo izstopili in se podali na drugi del dogodivščine. Spustili smo se v Pokljuško sotesko, ki sodi med 100 slovenskih naravnih znamenitosti.
Po izredno zanimivi, vendar mestoma nekoliko zahtevnejši poti skozi pragozd, smo se spustili do najožjega dela. Skozi pol metra široko razpoko in po galerijah vpetih v skalno steno smo prišli do piknik prostora pod skalnimi stenami. Devetošolci Tevž, Žiga in Eva so pekli sveže nabrane gobe z jajci in jih ponudili tudi vsem drugim. Večina ostalih se je okrepčala z malico iz nahrbtnika, nekateri pa so hitro izkoristili čas za igranje igric na telefonih. Sledil je še ogled slikovite Pokljuške luknje – to je prehod skozi predor v steni, z dvema stranskima oknoma. Nižje se je soteska razširila in pot nas je pripeljala do doline Radovne. Sledil je še zaključni sprehod skozi vas Krnica do postajališča, kjer sta nas že čakala avtobusa.
Skupaj smo ta dan po Pokljuki prehodili okoli 10 km, za kar smo potrebovali slabih 5 ur s postanki vred. Za varnost in veselje otrok smo skrbeli spremljevalci: Blaž, Ana, Alja, Domen, Leana, Filip, Andreja in Jože.

Vodja izleta: Jože Drab
Foto: Andreja, Domen, Blaž in Jože