V nedeljo, 2. aprila 2023, je na Dobrunjskem hribu, Zadvorskem hribu in Marenčku potekala regijska tekma iz planinske orientacije. Ekipe tekmovalcev so morale s pomočjo karte in kompasa v čim krajšem času poiskati kontrolne točke, skrite v gozdu. Poleg tega so morali tekmovalci pokazati znanje iz gorniške tematike, še posebno iz poznavanje gorskih rož in spretnosti izdelovanja vozlov. Učenci naše šole so dosegli zelo lep uspeh, saj so zmagali v obeh osnovnošolskih kategorijah.
Med ekipami do 6. razreda so zmagali Nina Kralj, David Škufca, Urban Likovič (vsi 6.c) in Filip Dimovski (6.b). Med ekipami zadnje triade so prepričljivo zmagali Tevž Leban, Žiga Čibej, Eva Grad Rome, Klara Pestotnik Sedej in Pia Lucija Kirbiš (vsi 9.b). Obe zmagovalni ekipi sta se uvrstili na državno tekmovanje, ki bo 21. maja 2023 na Rakitni.

Mentor krožka: Jože Drab

• PLANINSKO ORIENTACIJSKO TEKMOVANJE LJUBLJANA 2023