Na Zadvorskem in Dobrunjskem hribu smo v soboto, 12.11. izvedli orientacijsko tekmovanje. Udeležilo je ga je 91 učencev iz treh ljubljanskih OŠ – Sostro, KDK in France Bevk. Tekmovanje je bilo skupinsko, skupin je bilo 31, v vsaki pa so bili od 2 do 4 učenci, ne glede na spol.
Skupine so morale s pomočjo karte z vrisanimi točkami in kompasa v čim krajšem času najti v gozdu skrite kontrolne točke, označene z oranžno-belimi prizmami. Tekmovali so v treh težavnostnih kategorijah, po starosti oz. sposobnostih. Trase niso bile prezahtevne in večino točk so otroci našli. Na cilju pri Brunarici Zadvor je bil za udeležence tekmovanja na voljo vroč čaj, saj je bilo sicer kar hladno vreme.
Največ znanja in spretnosti so pokazali naši učenci, saj so zmagali v vseh treh kategorijah. Takšnih tekem bi morali imeti še več, da otroci pridobijo izkušnje za tekme na višjem nivoju. Naslednji izlet bo v soboto, 3. 12. 2022.

Mentor: Jože Drab

Rezultati:

A – lažja in krajša (dolžina proge okoli 3 km):
1. mesto: MRAVLJE (OŠ Sostro – Jaka in Tjaš Jakofič, Leja Černe Andrijanić)
2. mesto: VESELE PLANINKE (OŠ KDK)
3. mesto: ŽABICE (OŠ Sostro – Karin Kurent, Klara Hudobivnik, Iza Grčman, Zala Podržaj)

B – srednja (okoli 6,5 km):
1. mesto: PALČKI (OŠ Sostro – Teo in Tim Pelengić Bagari, Maks Lunaček Goltes, Jaka Dimnik)
2. mesto: DOMAČI MAKARONI (OŠ Sostro – Urban Likovič, Filip in Andrej Dimovski)
3. mesto: GORSKI ZRAK (OŠ KDK)

C – daljša (okoli 8 km):
1. mesto: OVCA PEPA (OŠ Sostro – Tevž Leban, Žiga Čibej)