V torek, 4. 4. 2023, smo z učenci od 1. – 5. razreda obeležili Mednarodni dan knjig za otroke, ki ga vsako leto praznujemo 2. aprila, na rojstni dan danskega pravljičarja Hansa Christiana Andersena. Ob tej priložnosti vsako leto druga nacionalna sekcija Mednarodne zveze za mladinsko književnost IBBY pripravi plakat in poslanico, s katero želi spodbujati ljubezen in veselje do branja knjig. Letošnja čast je pripadla grški sekciji. Plakat je ustvarila Photini Stephanidi, besede pa je prispeval Vagelis Iliopoulos.
Celotno poslanico in plakat si lahko ogledate tukaj: https://ibby.si/jaz_sem_knjiga_preberi_me
Ob tej priložnosti nas je obiskala pisateljica Maša Ogrizek, ki je predstavila pot, po kateri hodi kot pisateljica – od začetne želje, navdiha, samega procesa ustvarjanja, pa vse do končnega trenutka, ko pride knjiga med mlade bralce.

Jadranka Pavčič

• MEDNARODNI DAN KNJIG ZA OTROKE