Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 13. 10. 2022 je nad Dolenjskimi Toplicami potekalo državno orientacijsko tekmovanje. Udeležilo se ga je tudi nekaj učencev naše šole. Tekmovalci so morali s pomočjo karte in kompasa v kar najkrajšem možnem času poiskati vse kontrolne točke in priti v cilj. Tekmovali so posamično in v starostnih kategorijah, ločenih po spolu. Učenci naše šole so se dokaj dobro uvrstili, čeprav nismo osvojili nobene medalje. Še najbliže je bila Tisa Bertalanič (7.a), ki je v kategoriji »učenke B« (6.+7. razred) osvojila 4. mesto. Je pa v skupinski uvrstitvi skupaj še z Tajdo Grčman (6.b) in Nino Kralj (6.c) na koncu osvojila 3. mesto.
Glede na to, da je večina naših tekmovala prvič, smo kar zadovoljni. Sploh ob dejstvu, da so vsa vidnejša mesta zasedli učenci, ki orientacijski tek tudi trenirajo v klubih. Ostale naše uvrstitve so bolj v zlato sredino oz. v drugi del nastopajočih.