Učiteljice angleščine so organizirale angleški vikend za sedmošolce. Tokrat so učenci v tem času preko različnih dejavnosti spoznavali avstralsko kulturo. Skupaj smo odkrivali zgodovino in geografijo Avstralije, njen rastlinski in živalski svet, angleški jezik ter tradicijo. Dejavnosti so bile raznolike, od izdelave plakatov in predstavitev do sobe pobega ter kvizov. Učiteljica, ki je že prepotovala del Avstralije, nam je prišla predstavit svojo izkušnjo in svoje vtise. Za večerjo smo pripravili tradicionalno britansko jed fish and chips ter se posladkali s sladico lamingtons. Pred spanjem smo si ogledali mladinski film in ga pokomentirali. Zjutraj pa seveda ni smel manjkati tradicionalni angleški zajtrk. Nekaj vtisov je strnjenih v slikah.

Andreja Miklavčič, Maja Primožič in Jerneja Osredkar

• Angleški vikend v šoli