V nedeljo, 12. 5. 2024 je na Boču na Štajerskem potekalo državno tekmovanje v planinski orientaciji. Tekmovanja so se udeležile najboljše ekipe z regijskih tekmovanj. Med temi sta bili tudi dve ekipi naše šole, ki sta zmagali na tekmi na Klobuku v januarju.
Start tekmovanja je bil pri Domu na Boču. Najprej so morale ekipe pokazati teoretično znanje iz planinskih vsebin, nato pa v čim krajšem času poiskati vse kontrolne točke. Te so bile bolj ali manj skrite po okoliških gozdovih. Na nekaterih kontrolnih točkah so morali tekmovalci prepoznati zavarovane rože, izdelovati vozle ali odgovarjati na vprašanja iz prve pomoči
Naši ekipi se tokrat nista najbolje znašli in osvojili mesta v zlati sredini. Med mlajšimi osnovnošolci (do 6. razreda) je ekipa »Sostrške nadloge« zaradi ene napačno najdene kontrolne točke osvojila 6. mesto med 10 ekipami, sicer bi dosegli drugo mesto. Med starejšimi osnovnošolci (7. do 9. razred) so »Lepi čeveljci« zasedli 7. mesto med 14. ekipami, kar je vseeno dobro, saj so bili med najmlajšimi v tej kategoriji.
Sostrške nadloge: Ula Pleterski, Maša Müller, Zala Drglin, Zala Germavc, Zarja Šturm,
Lepi čeveljci: Urban Likovič, David Škufca, Nina Kralj, Ema Rutar

Mentor: Jože Drab