2021-22

Z 2. c se peljemo z avtobusom iz poštarskega muzeja. Z učiteljico Anjo se spogledava in rečeva: »Dobro, zdaj jim pa lahko poveva.« In naznaniva, da bomo čez dva dni spali v šoli. Prvi odziv: navdušenje. Drugi odziv: domišljija začne delati – ali bomo imeli »pižama party«, ali bomo šli sploh spat, ali se bomo jedli pokovko … Še in še vprašanj je sledilo, na katerih še ni bilo odgovorov, vendar smo vsi vedeli, da bo to noč, ki bo ostala še dolgo v spominu. Ura je malo pred šesto zvečer. Čakava pri vhodu v šolo in kmalu zagledava otroke s stvarmi za prespati, večjimi in težjimi kot oni sami. Vsi so polni pričakovanj in veselja, da bodo doživeli edinstveno dogodivščino. Takoj za njimi so tudi starši, ki ne vedo, ali so veseli, ker so njihovi otroci veseli ali ker bodo imeli en večer v manjši zasedbi. Najprej je sledila selitev v razred – hop nahrbtnik in ogromno vrečo na rame in gremo. Ker prazna vreča ne stoji pokonci, smo si pripravili večerjo. Seveda smo morali najprej postaviti ogenj, če smo želeli jesti pečene hrenovke na ognju in twist, tj. kruh, pečen nad ognjem. Vsak je želel, da bi bilo pečeno čim prej, zato so bile hrenovke in kruh ves čas potiskanje pred najine oči, a večinoma so bile najine besede: »Ni še pečeno.« Smo se naučili, da je treba za dobre stvari potrpeti. Po sitih želodcih je sledilo petje ob spremljavi kitare – zvok mladih grl se je slišal pod celim obokom šole in niti malo nas ni motilo, da je deževalo, ker ko si srečen, tleskneš s prsti razigran … Ko pri nekomu prespiš, je vedno zabavno. In tudi v šoli ne sme manjkati zabave, zato smo si priredili kratek ples v pižamah in ogled filma Ratatouille ob pokovki. Vrhunec večera pa je bil nočni ogled šole. Ena svetilka, 2 učitelja, 18 učencev in morda še kakšen duh na šoli. Videli smo le veliko vitrino škorpijonov, ki so bili glavna atrakcija večera ter da je v eni od učilnic sam od sebe padel stol na tla. Ura je skoraj deset. Čas je za ščetkanje zob, spanje in sanjanje o naslednji noči v šoli.

Jan Gačnik, učitelj podaljšanega bivanja v 2. c, in Anja Divjak, razredničarka