2021-22

Za nami je prijetna sobota, saj smo z Gorniškim krožkom opravili že drugi izlet. Tokrat smo se odpravili na Gorenjsko do vasi Gozd-Martuljek. Voznika avtobusa in kombija sta 57 otrok in 4 vodnike oz. mentorje varno pripeljala do izhodišča v bližini mostu čez reko Savo Dolinko. Tam nas je že čakal še en vodnik PD Ljubljana Matica. Vsi skupaj smo se skozi sotesko po zanimivi poti ob Martuljškem potoku v dobri uri povzpeli mimo Spodnjega Martuljkovega slapa (850 m) do Ingotove koče na planini Jesenje (939 m). Po krajšem postanku je 14 učencev zdvema vodnikoma odhitelo do skritega Zgornjega Martuljkovega slapa (1150 m). Dosegli so ga v slabi uri in zadnji del preplezali ob jeklenicah in klinih. Seveda so vsi imeli varovalno opremo (čelada, plazalni pas in samovarovalni komplet). Na koncu so še preskočili potok in končali pod mogočnimi stenami, tik pod slapom. Med čakanjem na "plezalce" smo se ostali odpočili, se okrepčali, poigrali in odšli do večje kapele mimo "Mame lipe in 7 hčera". Pri kapeli so bili skoraj vsi zelo aktivni celo šolsko uro. Zlagali so možice iz kamnov, gradili mostove in jezove, skakali čez vodo, se lovili in sprostili veliko otroške energije. Že opazovanje vsega tega, prikliče nasmeh na obraz. Ravno ob postavljanju kolone za štetje pred odhodom so iz gozdička pritekli učenci, ki so bili na Zgornjem Martuljkovem slapu. Odhiteli so do koče, saj so bili že pošteno lačni, mi pa smo se odpravili v dolino, kjer smo se čez dobro uro spet združili, saj so "plezalci" ubrali bližnjico do avtobusa. Zadovoljni smo se odpeljali nazaj v Ljubljano in komaj čakamo na naslednji izlet, ki bo 13. novembra.

Mentorja Jože Drab in Urška Oven