Namesto planirane ture na Lipovec nad Trojanami, smo se tokrat podali na prvi del nove Merjaščeve poti. Zbralo se nas je kar 82 pohodnikov, od tega 49 šolskih otrok. Čeprav je bilo vreme oblačno, zagnanosti in dobre volje ni manjkalo vse do konca pohoda. Od OŠ Sostro smo se mimo cerkve na Urhu povzpeli na prvi cilj naše poti - Dobrunjski hrib (429 m). Nadaljevali smo po grebenu naprej proti vasi Orle. Ker ta leži že v sosednji občini smo pred vasjo zavili levo navzdol in osvojili še drugi vrh - Zadvorski hrib (401 m). Po trim stezi smo se spustili proti Brunarici Zadvor, a še prej zavili desno do Podmolniške ceste. Po Mareški poti smo dosegli vznožje Marenčka. Pot nanj se strmo vzpne, a je na sreči strmina kratka. Z Marenčka (415 m) smo sestopili Podmolnik in se preko Završja vzpeli na Molnik (582 m), najvišjo točko današnje poti. Sestopili smo v dolino Brezniškega potoka, kjer se Merjaščeva pot nadaljuje proti vasi Brezje. Tu se začne drugi del poti, ki ga bomo obiskali v decembru. Za 15 km dolgo pot smo potrebovali skupaj s postanki okoli 5 ur. Tisti, ki smo šli še peš nazaj v šolo skozi Podlipoglav in Sadinjo vas, pa še 4 km in eno uro več.

Jože Drab

• PO MERJAŠČEVI POTI, 13.11.2021 - izlet gorniškega krožka